O nás | BRM AERO, výrobce letadel BRISTELL

O nás


BRM AERO s.r.o. je rodinnou firmou, která se zaměřuje především na individuální zakázky. Svým zákazníkům je schopna realizovat zástavby a modifikace všeho druhu, dle jejich přání. Každý zákazník tak může získat jedinečný exemplář letounu, který odpovídá nejlépe jeho představám. Jednou z priorit společnosti BRM AERO je důraz na inovace a kontinuální vývoj vyráběných letounů. Společnost nabízí také poradenství ve výběru vhodného osazení palubní desky podle účelu použití letounu i vhodné kombinace motoru a vrtule. Na všechny letouny Bristell je zákazníkům poskytován standardní záruční i pozáruční servis, včetně oprav a modifikací všeho druhu.


BRISTELL / Ing. Milan Bříštěla

Ing. Milan Bříštěla
výkonný ředitel, zakladatel

Milan Bříštěla je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti BRM AERO s.r.o., jejímž hlavním cílem je vývoj, výroba, prodej a údržba ultralehkých a lehkých sportovních letadel.

Milan vystudoval obor stavby letadel a letecké výroby na Vojenské akademii Antonína Zápotockého v Brně. V leteckém průmyslu působí již od roku 1983, kdy dokončil studia na vysoké škole. Za dobu 26 let sbíral zkušenosti nejen v oblasti konstrukce a designu letadel, ale i marketingu a obchodu na mezinárodní úrovni. Společnost BRM AERO založil v roce 2009 s jednoduchým, byť ambiciózním cílem – vyvinout nejlepší letadlo ve své kategorii na světě. Vývoj a výrobu prvního letounu začal v pronajatých prostorech společně se svým synem Martinem, který je dnes nedílnou součástí firmy. Po úspěšné certifikaci prvního prototypu Bristell OKQAR24 rozvinul spolupráci se sítí distributorů pro vybraná zahraniční teritoria. Firma začala v roce 2011 prodávat jako první verzi Bristell Classic, letoun s pevným podvozkem. V roce 2012 vyvinul Milan letoun se zatahovacím podvozkem Bristell RG a hned v následujícím roce pak Bristell TDO, letoun s ostruhovým kolečkem. Narůstající produkce byla po 5 letech přesunuta do vlastních výrobních prostor. Výrobní kapacity pak byly během dalších 2 let více než zdvojnásobeny.

Při vývoji letadel Bristell trval Milan na splnění těchto základních požadavků: bezpečnost, ergonomie, letové vlastnosti a nadčasový design. Letadla značky Bristell jsou konstruována se zvýšenou tuhostí kokpitu, což zajišťuje maximální bezpečnost prostoru posádky. V základní výbavě si může každý zákazník objednat i záchranný systém. Správná ergonomie kokpitu zajišťuje pohodlí a minimální únavu pilota při delším letu. Velmi dobré letové vlastnosti ocení jak začínající, tak zkušení piloti. Letadla Bristell nejsou při letu záludná. Jsou navržena tak, aby odpouštěla možné chyby pilotů, eliminovala jakoukoliv nepohodlnou situaci a naopak přinášela svým majitelům dokonalý zážitek z létání. Celkový design a estetika letounu vychází z jednoduchých, velmi elegantních křivek, které podtrhují celkový aerodynamický tvar letadel Bristell.BRISTELL / Martin Bříštěla

Martin Bříštěla
pilot, zakladatel

Martin je dvorním pilotem a partnerem ve společnosti BRM AERO. Se svým otcem se podílel na vzniku celé firmy na podzim v roce 2009. Martin má znalosti z oboru automobilové mechaniky, ze kterých může čerpat i dnes. Pilotní licenci UL získal v roce 2012 a rok později ji rozšířil na licenci PPL. Postřehy a zkušenosti, které získává jako pilot, jsou cennou zpětnou vazbou pro další vývoj a to nejlepší konstrukční řešení letadel Bristell. Martin má úzký vztah se všemi zahraničními distributory, potažmo pak samotnými zákazníky, kteří navštěvují firmu při servisních prohlídkách letadel Bristell.BRISTELL / O nás

Náš tým

BRM AERO začínala v roce 2009 se dvěma zaměstnanci. V průběhu několika let se tým rozrostl na více než 50 pracovníků. Vize vyrábět luxusní letouny nejvyšší kvality s sebou nese vysoké nároky. Výběr těch správných lidí je tak jednou z hlavních priorit společnosti. Každý jednotlivý člověk je nepostradatelným článkem celého řetězce, díky kterému letadla Bristell vznikají. Chceme, aby naši lidé odváděli tu nejlepší práci a aby se jim u nás pracovalo dobře. Vlastní výrobní prostory přímo v areálu letiště představují v dnešní době to nejlepší zázemí nejen pro naše zaměstnance, ale také zákazníky a obchodní partnery z celého světa.